2013. november 23., szombat

A HAJLABORNAK KÖSZÖNHETŐ GYÓGYULÁS – kontroll eredménnyel bizonyítva



Akik figyelemmel kísérik a Hajlabor munkáját, bizonyára emlékeznek arra, hogy az egyik alapító tag kisfiának 2012-ben elvégzett első hajanalízise milyen súlyos problémák okaira világított rá. Pár napja érkezett meg a kontroll vizsgálat eredménye, és megdöbbentő változás figyelhető meg az egy évvel ezelőtti szintekhez képest - alátámasztva a kisfiú állapotának teljes javulását!

Az alábbi ábrán a két lelet legfőbb mutatóinak összehasonlítása látható:


Nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a gyógyulás nemcsak fizikai szinten tapasztalható, hanem a kontroll vizsgálat eredménye is konkrét számokkal igazolja azt.

És hogy minek köszönhető ez a változás? Egyszerűbb, mint gondolnánk... A hajelemzést elvégző amerikai kutatóorvosok által javasolt ásványi anyagok pótlásával, a dietetikai tanácsok követésével és 4 hónapon keresztül történő betartásával, valamint az arzénmérgezést okozó rizstej fogyasztásának elhagyásával mondhatott búcsút krónikus egészségügyi problémáinak a kisfiú.

2013. november 16., szombat

Olvasóink kérdezték: Mihez kezdjünk a hajanalízis leletével?

E heti posztunkban egy hajanalízissel kapcsolatos nagyon fontos kérdésre szeretnénk válaszolni. Többen kérdezték azt, hogy ha elkészül a hajszövet elemzés, igazából mihez is lehet kezdeni a lelettel.
 

A hajanalízis nyújtotta egészségügyi állapotfelméréssel megismerhetjük a szervezetünkben raktározott legfontosabb 15 ásványi anyag, 17 nyomelem, 8 toxikus nehézfém szintjét és ezek egymáshoz viszonyított arányait. Ennek segítségével az amerikai kutatólaboratórium a normál állapotfelmérésen túl rámutat arra, hogy az ásványi anyagok hiánya vagy többlete, illetve toxikus anyagok jelenléte miatt krónikusan visszatérő problémáinkat mi okozhatja, illetve a vizsgálat segítségével rávilágítást nyerhetünk bizonyos betegségekre való hajlamainka, így azokat akár hónapokkal azelőtt kiszűrhetjük, hogy a szervezetünk konkrét tünetekkel jelezne.

A vizsgálatot lebonyolító Hajlabor közvetítő szerepet tölt be a Páciens, az amerikai laboratórium és a szakorvos/természetgyógyász illetve a dietetikus között. A lelet átadásakor az abban foglaltakkal összhangban a Hajlabor munkatársai javaslatot tesznek arról, hogy kihez lehet fordulni a problémák megoldása érdekében attól függően, hogy a texasi laboratórium orvosai milyen egészségügyi gondok meglétére hívják fel a figyelmet, illetve milyen betegségre/tünetegyüttesekre való hajlamot prognosztizálnak.

A hajszövet analízis olyan kiegészítő információkat is nyújthat, amely sok esetben csak más laboratóriumi tesztekkel, kórtörténettel, fizikai vizsgálattal és a kezelőorvos tapasztalatával együtt hasznosítható. Ezért a leletet (az orvosnak összeállított példányt) érdemes megmutatni a kezelő- vagy háziorvosnak, illetve lehetőség szerint homeopátiás orvosnak vagy természetgyógyásznak is, és tanácsos kikérni a szakértő(k) véleményét a kezelési ill. megelőzési módokról.

Amennyiben a laboratórium kutatóorvosai az elvégzett analízis eredményei alapján szükségesnek látják, javaslatot tesznek különböző táplálékkiegészítők (vitaminok, ásványi anyagok, méregtelenítő készítmények) szedésére is. Ezeknek a táplálékkiegészítőknek a pontos összetételét a Hajlabor a lelet összefoglalójában feltünteti, megkönnyítve a szakorvos/természetgyógyász/dietetikus feladatát a kezelés megválasztásában.
A laboratórium által elkészített lelet eredményének és diétás ajánlásának figyelembevételével a Hajlabor dietetikus szakértője igény szerint (külön díjazás ellenében) személyre szabott diétás étrendet is összeállít. A speciális étrend követésével az ásványianyag- és nyomelem háztartás egyensúlya helyreáll, valamint az esetlegesen felhalmozódott nehézfémek- és egyéb méreganyagok könnyebben távoznak a szervezetből.

2013. november 9., szombat

7 csodás cukorpótló



Egyre több megrendelőnk kérdezi tőlünk, hogy ha leletükben cukormentes diéta követését javasolják az orvosok, milyen egészséges megoldás létezik mégis arra, hogy ne kelljen lemondani az édes ízről. Ez a bejegyzés a cukor alternatíváit keresőknek íródott, fogadjátok szeretettel!





Kezeletlen (nyers) méz --- Hacsak nem vagyunk elkötelezett vegánok, véleményem szerint a nyers méz a legjobb választás. David Wolfe táplálkozási szakértő javaslata szerint lehetőleg vad mézet fogyasszunk, mert alacsony a cukor-, és magas az ásványi anyag tartalma.


Juharszirup --- A juharszirup a kedvenc sütéshez használt édesítők egyike. Magyarországon is már egyre több helyen kapható. Pompás étek például sült gyümölcsökkel. Ez az édesítő is tele van fantasztikus anyagokkal. Viszont nagyon figyeljünk, hogy bio/természetes szirupot vásároljunk, mert amúgy a sima juharszirup csak színezett cukros víz, és messze nem egészséges.


Datolya vagy datolya krém --- A datolya nagyon édes, de emellett remek tápanyag, mert rendkívül gazdag rostokban. Akár egészben, akár krémnek használjuk, igyekezzünk helyit és/vagy biot vásárolni. A krémet legjobb, ha magunk csináljuk a gyümölcsből; alacsony lángon főzzük kis vízzel.


Stevia --- Cukorbetegek, candidások, rákos megbetegedésben szenvedők vagy egyszerűen csak a vércukor szintjükre figyelőknek a stevia a lehető legjobb megoldás. Egyáltalán nincs hatással a vércukor szintre. Maga a zöld növény levele jobb, mint a fehér kristályos alakú kivonat, és mivel nagyon édes, elég csak kis mennyiséget használni belőle.


Yacon (Inkagumó) --- Nyersen is ropogtathatjuk és szirupnak is használhatjuk. A szirup gazdag vasban és alacsony a vércukor-szint emelő hatása.


Kókuszdió cukor --- Csak minimálisan befolyásolja a vércukor szintet. A vegánok és nyers értelt fogyasztók körében rohamosan nő a népszerűsége. Ez technikai értelemben véve ugyan nem nyers, mert a felbontatlan kókuszvirágokból betakarított nedv főzetéből készül.


Melasz (cukor szirup) --- Ha valaki el bírja viselni a nagyon gazdag ízvilágot, akkor a melasz tökéletes kiegészítője étrendjének. C-vitaminban és ásványi anyagokban gazdag étel. De itt is feltétlen figyeljünk, hogy kénmentes bio cukornád- vagy cukorrépa melaszt válasszunk.


Mindazonáltal, hogy a fent említett édesítők természetesek és fogyasztásuk egészséges, legtöbbjük technikailag mégiscsak cukor. Ennek megfelelően inkább nyalánkságként tekintsünk rájuk, mint nagy mennyiségben fogyasztható élelmiszerekre.



MELY CUKORPÓTLÓK NEM TERMÉSZETESEK ILLETVE EGÉSZSÉGESEK A KÖZHIEDELEMMEL ELLENTÉTBEN?


És akkor szóljunk pár szót az eddig egészségesnek illetve természetesnek gondolt édesítőkről is.



Xylit (nyírfacukor) – A nyírfacukrot mesterséges kemikáliák  használatának segítségével állítják elő, ami azt jelenti, hogy egyáltalán nem természetes anyag. 

Agávé szirup – Az agávé szirup egy nagyon édes folyadék, amelyet gyakran egészséges, alacsony glikémiás indexű cukor alternatívának kiáltanak ki. Dr. Joseph Mercola szerint azonban aligha jobb az agávé szirup a magas fruktóztartalmú kukorica szirupnál. Magasan feldolgozott, és rettentő sok fruktózt tartalmaz.


Barna rizs szirup – Magas arzén tartalma miatt egyáltalán nem ajánlott a fogyasztása.




Forrás: The Wellness Warrior

2013. november 2., szombat

Győzd le a megfázást természetes módon: 8 holisztikus tipp, amiről mindenkinek tudnia kell!



A rettegett megfázásos időszak és az influenza szezon sajnos már a nyakunkon van. A következőkben 8 olyan holisztikus módszert szeretnénk bemutatni, amelyek természetesek, gyengédek a testhez és gyorsan hatnak! Az igazság az, hogy sokkal gyorsabban felépülhetünk a természetes, jól bevált praktikákat használva, mint ha mérgező, vény nélkül kapható gyógyszerekkel tömnénk magunkat.

Íme a nyolc legjobb holisztikus „recept”!



1. Immunerősítő juice

A nátha legelső jelére kezdjük el inni az immunerősítő juice-t. Ez tele van erős, kórokozók ellen hatásos élelmiszerekkel, például tormával (tisztítja az arc- és homloküreget), fokhagymával (legfőbb vírusölő) és petrezselyemmel (küzd a fertőzések ellen).

Az elkészítéshez gyümölcsprésben vagy turmixgépben dolgozzuk össze az alábbi összetevőket:
  • 1 csokor petrezselyem
  • 2 db citrom
  • 1 db kb. 2,5 cm vastag átmérőjű tormagyökér
  • 1 db narancs
  • 12 cm hosszú gyömbér
  • 5 cm hosszú kurkuma gyökér
  • 1 db nagy gerezd fokhagyma
  • 1 db uborka
  • 2 szár zeller

2. Immunerősítő leves

Dr. Andrew Weil különleges receptje egy nagyszerű tyúkhúsleves alternatíva. Ez a leves a legkitűnőbb vírusölő élelmiszerek ízletes egyvelege.

Hozzávalók:
  • ¾ teáskanál olaj (legjobb a sáfrány olaj)
  • 1 nagy vöröshagyma, vékonyra szeletelve
  • 2 gerezd zúzott fokhagyma
  • ½ evőkanál friss, aprított gyömbér
  • 5 dkg shiitake gomba, párolva és vékonyra szeletelve
  • 1 nagy sárgarépa, vékonyra szeletelve
  • 1 ¼ db astragalus gyökér (összesen kb. 40 cm)
  • 5 csésze gombaleves
  • 1 evőkanál tamari- vagy alacsony sótartalmú szójaszósz
  • 1 csésze brokkoli,
  • ¼ csésze darabolt mogyoróhagyma

Elkészítés:

Egy nagy lábasban közepes lángon hevítsük fel az olajat. Adjuk hozzá a vöröshagymát, a fokhagymát és a gyömbért majd pirítsuk, amíg puha és áttetsző nem lesz. Adjuk hozzá a shiitake-t, a sárgarépát, az astragalus gyökeret és az előre elkészített gombalevest. Forraljuk fel, majd közepes hőfokon főzzük 45 percig. Adjuk hozzá a tamari szószt és fűszerezzük ízlés szerint. Adjuk hozzá a rózsákra szedett brokkolit és főzzük még 2 percig. Vegyük ki az astragalus gyökér darabot. Tálalás előtt díszítsük mogyoróhagymával.

3. Probiotikum

Minden alkalommal, amikor megbetegszünk, meg kell többszörözni a jó bélbaktériumok bevitelét. A jótékony bélflóra a vírusok ellen harcba lépő antitestek termelését valamint a vitaminok felszívódását segíti elő. Tehát a probiotikumok fogyasztása elengedhetetlen. Probiotikumokhoz táplálékkiegészítők vagy probiotikumban gazdag ételek (pl. savanyú káposzta vagy kefir) fogyasztásával juthatunk.

4. Grapefruit mag kivonat

A grapefruit mag kivonat egy igazi csodaszer. 20-25 éve kezdték szélesebb körben alkalmazni paraziták, vírusok, baktériumok illetve gombák által okozott külső és belső fertőzések kezelésére. A grapefruit mag kivonat természetes méregtelenítő, erősíti és támogatja az immunrendszert. Nagy mennyiségben tartalmaz C és E vitamint és bioflavonoidokat. Klinikai vizsgálatok 800 féle vírus és baktérium, 100 fajta gomba és bizonyos paraziták ellen találták eredményesnek. Megfázás esetén napi 1-3 alkalommal  igyunk 5-10 csepp grapefruit mag kivonatot 2 dl vízben vagy juice-ban elkeverve (az erős ízt legjobban a narancslé veszi el). Órákon belül érezhető pozitív hatása!

5. Cukormentesség

A cukor drámaian csökkenti az immunitást, ezért ha betegnek érezzük magunkat, egyáltalán ne együnk semmi olyat, amiben cukor van.

6. Több alvás

Ha nem érzi jól magát az ember, legalább nyolc óra alvásra van szüksége. Ha nagyon rosszul vagyunk, érdemes kivenni egy szabadnapot. A test csak pihenés közben gyógyul.

7. Csökkentsük a stresszt

A betegség virágzik a stresszes szervezetben. Tehát ahhoz, hogy elhárítsuk a betegségeket, a heti rutin részévé kell tenni pár pihentető tevékenységet. Érdemes kipróbálni a reflexológiás talpmasszázst, a jógát, vagy egyszerűen sétáljunk minden nap 30 percet!

8. D-vitamin

A szervezetnek szüksége van D-vitaminra ahhoz, hogy aktiválja a kórokozók ellen harcoló T-sejteket. Mivel a D-vitamin a bőrben termelődik napfény hatására, a legjobb az lenne, hogy ha a természetes napfényben sütkéreznénk, de az őszi-téli ködös időben ez elég nehezen kivitelezhető. Ilyenkor nő meg a D-vitaminban gazdag élelmiszerek fogyasztásának jelentősége. Ahhoz, hogy a szervezet télen is kellően el legyen látva D-vitaminnal, rendszeresen kell fogyasztani halételeket, tojássárgáját, vajat és májat. Mivel a D-vitamin a zsírban oldódó vitaminok közé tartozik, a szintén kiváló kalciferolforrásnak számító gombákat célszerű olajban sütve elkészíteni. Arra azonban ügyelni kell, hogy az elkészítés során a gombát ne tegyük ki 180 C°-nál nagyobb hőnek, mert az étel elveszíti vitamintartalmát.

Források: